FILM:KulturaZIELONA GÓRA:

Kino na Lato vol. 3. Posłuchaj X Muzy

Kino na Lato – subiektywna lista tytułów filmowych do zobaczenia w czasie letniej kanikuły. Mieszanka gatunków: romans, komedia, sensacja czy horror – wszystko znajdziecie w radiowej pigułce. Radio Index opowiada w podcastach o filmach. Znacie? To posłuchajcie! W każdy wtorek, czwartek i sobotę o 10:30 i 15:30

Właściwie oglądając ten film nie wiadomo, co jest jego największym atutem. Bajeczna Grecja z lazurowym niebem i morzem, fenomenalna obsada aktorska czy pierwszorzędny szwedzki towar eksportowy ABBA! Mamma Mia! – brytyjsko-amerykański film w reżyserii Phyllidy Lloyd jest bezapelacyjnie na pierwszym miejscu Top Listy Filmów na Wakacje.

Na całych jeziorach ty – śpiewała przed laty Kalina Jędrusik. W tym filmie, zrealizowanym przez najlepsze trio w kinematografii polskiej: Polański, Skolimowski i Komeda, jeziora mazurskie są głównym bohaterem. Nóż w wodzie –   śmiało można powiedzieć, że to horror w stylu Alfreda Hitchcocka. Polański świetnie buduje napięcie.

Nora Ephron, reżyserka tego smakowitego filmu, wprowadza nas w tajniki wyśmienitej kuchni: klarowanego masła, żywych homarów, czekolady i pieczonej kaczki z jabłkami. Wszystko pachnie na ekranie, a to dzięki rewelacyjnej Meryl Streep. „Julie i Julia”. Bon appetit! Kino na Lato!

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00