ZIELONA GÓRA:

Kilka kliknięć i PIT zatwierdzony. Dla kogo i jak działa platforma e-PIT?

Rozliczanie z fiskusem jest teraz znacznie prostsze. Zaczęła funkcjonować internetowa platforma „Twój e-PIT”. Nasze zeznania podatkowe, przygotowane przez urzędy skarbowe, są dostępne po zalogowaniu na stronie podatki.gov.pl.

Poprzez platformę PIT w formie elektronicznej mogą rozliczyć emeryci, renciści oraz osoby zatrudnione na etatach.

Dotyczy to tylko podatników indywidualnych, którzy rozliczają się za pomocą zeznania PIT-37 bądź PIT-38, czyli podatnicy, którzy pracują na etacie i uzyskują informację o osiągniętych dochodach od swoich pracodawców bądź klienci Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy mogą uzyskać taką informację z zakładu.Adam Andrzejewski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Elektroniczne zeznanie podatkowe jest w całości wypełnione. Podatnik musi jedynie zatwierdzić dokument albo wprowadzić w nim zmiany, np. te, które dotyczą ulg podatkowych.

Jeżeli ktoś poczynił wydatki związane z różnego rodzaju ulgami, takie ulgi może oczywiście w zeznaniu zawrzeć. Część z tych informacji zostanie automatycznie przeniesiona z deklaracji z zeszłego roku. Dotyczy to w szczególności ulgi związanej z dziećmi. Taka ulga zostanie automatycznie przeniesiona również na ten rok i wtedy nie trzeba wypełniać żadnych dodatkowych informacji.Adam Andrzejewski

Zaletą platformy „Twój e-PIT” jest to, że szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku. Wpłynie na nasze konto w ciągu 45 dni. Na zatwierdzenie PIT-u mamy czas do 30 kwietnia. Po tym czasie system automatycznie zaakceptuje zeznanie podatkowe.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: