ZIELONA GÓRA:

Kiedy powrócą dotychczasowe kursy MZK?

Czy i – przede wszystkim – kiedy zostaną przywrócone dotychczasowe kursy MZK? Między innymi z takim pytaniem zwrócili się do nas słuchacze Radia Index.

Przypomnijmy, że w dobie pandemii koronawirusa Miejski Zakład Komunikacji ograniczył kursy miejskich autobusów. Część z nich kursuje według weekendowych rozkładów jazdy. Czy ta sytuacja ulegnie zmianie? Zapytaliśmy o to Janusza Kubickiego. Prezydent Zielonej Góry w programie „Miejski Alert” przyznał, że miasto stopniowo chce zwiększać kursowanie poszczególnych linii.

Jeśli ktoś mówi, że jakieś miasto zwiększyło znacząco kursy, to ja wiem, że to niemożliwe. My minimalnie zwiększamy kursy w tych godzinach, w których jest to niezbędne.

O zwiększenie kursów apelują między innym szefowie dużych firm zielonogórskich. Kubicki zapewnia, że miasto nie może zwiększyć liczby ze względu na obecny reżim sanitarny i bezpieczeństwo.

Zgodnie z przepisami w autobusie maksymalnie może jechać 12 osób. Jak mamy wziąć pod uwagę firmę, do której dowozimy 500 pracowników? To jest niemożliwe do zrealizowania. 

Kolejny program „Miejski Alert” Radia Index jutro o 10.30.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: