ZIELONA GÓRA:

Kiedy koniec prac na osiedlu Zacisze?

Remonty zielonogórskich ulic i dróg – to wciąż temat, którym “żyją” pewnie kierowcy naszego miasta. Bo w Zielonej Górze sporo się dzieje, choć nie brakuje niespodzianek. Za takową należy uznać zamkniecie wiaduktu przy alei Zjednoczenia z uwagi na wadę elementów konstrukcyjnych.

My przenosimy się na osiedle Zacisze. Dobiega końca remontu ronda na tym osiedlu spowodowany dużą inwestycją realizowaną przez Zielonogórskie Wodociągi. Co w tej chwili się dzieje? W audycji “Prezydent na 96 FM” pytaliśmy wiceprezydenta miasta Krzysztofa Kaliszuka.

Mieliśmy pracę wodociągów, które kończyły wielki program. Dzięki temu unikniemy podtapiania domów i garaży. Prace końcą się, odtworzenia nastąpią do połowy grudnia, mam nadzijeę, zę przed świetami będzie można już przejechać przez rondo.

To jednak nie koniec prac, bo w najbliższej przyszłości planowane są dalsze roboty związane już z budową Trasy Aglomeracyjnej.

W ramach budowy ulicy Aglomeracyjnej rondo zostanie przebudowane i będzie miało cztery osobne prawoskręty i to bardzo poprawi i przepustowość i bezpieczeństwo, będzie poszerzona ulica Działkowa i Zacisze do trzech pasów. Ruch się rozejdzie, a na rondzie nie będziemy mieli korków. 

Dodajmy, że niebawem, bo 21 grudnia rozpocznie się procedura przetargowa związana z budową  Trasy Aglomeracyjnej. Z kolei na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z Wyszyńskiego oraz Zaciszem uruchomiona została sygnalizacja świetlna. Jak informuje Urząd Miasta skrzyżowanie zostało przebudowane w ramach ITS i wyposażone w dodatkowe pasy na wlotach przy Wyszyńskiego i Wojska Polskiego.

Audycja “Prezydent na 06 FM”: w każdą środę o godzinie 12.30. Macie pytania? Piszcie do nas: p[rezydent@wzielonej.pl lub dzwońcie podczas programu pod numer telefonu: 68-326-96-96.
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00