LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Karty odkryte. Kto do Sejmu? Kto do Senatu?

Znani są już wszyscy kandydaci dwóch największych ugrupowań polskiej sceny politycznej w wyborach do Sejmu i Senatu z naszego regionu.

Listę partii rządzącej, Prawa i Sprawiedliwości otwiera Marek Ast, za nim jest obecny wojewoda lubuski Władysław Dajczak, a na trzecim miejscu znalazł się zielonogórski parlamentarzysta czterech ostatnich kadencji Jerzy Materna. Ponadto na dalszych miejscach listy znalazł się inny poseł Jacek Kurzępa, były senator Stanisław Iwan czy przewodniczący rady miasta Piotr Barczak.

W okręgu zielonogórskim o mandat do senatu powalczy Zbigniew Kościk. Na północy będzie to Marek Surmacz, a w okręgu południowym Klaudiusz Balcerzak.

Listę Koalicji Obywatelskiej zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami otwiera lider Partii Zielonych Tomasz Aniśko, a za nim o mandat posła ubiegać się będą Waldemar Sługocki, zasiadający w tej kadencji w izbie wyższej oraz posłanka tej kadencji Krystyna Sibińska. Na liście są jeszcze m.in. posłanka Katarzyna Osos, członek zarządu województwa Marcin Jabłoński, radny sejmiku województwa Grzegorz Potęga, czy miejski radny Marcin Pabierowski.

W okręgu zielonogórskim o miejsce w senacie powalczy Robert Dowhan. Na południu regionu będzie to Wadim Tyszkiewicz – kandydat niezależny popierany przez Koalicję Obywatelską, a na północy Władysław Komarnicki.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: