ZIELONA GÓRA:

Kamery na policyjnych mundurach na straży bezpieczeństwa i porządku

Zielonogórscy policjanci korzystają z nowego sprzętu, przydatnego podczas interwencji. Otrzymali kamery osobiste, które rejestrują przebieg zdarzeń. Urządzenia nagrywają zarówno obraz, jak i dźwięk i mogą pracować do 10 godzin. Każda z kamer jest przypisana do konkretnego funkcjonariusza.

O tym, że interwencja jest nagrywana, poinformuje policjant bądź komunikat z jego kamery.

Uspokajamy wszystkie osoby, w stosunku do których policjanci będą podejmować interwencje: o tym, że rozpoczyna się nagrywanie, będą taką osobę informować. Kamerka ma również funkcję głosową. Gdy policjant rozpoczyna nagrywanie, komunikat głosowy informuje, że nagrywanie jest rozpoczęte bądź informuje, że nagrywanie zostało zakończone.podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze

Kamery są mocowane do mundurów policjantów za pomocą uprzęży i silnych magnesów, zatem praktycznie niemożliwe jest ich zgubienie w trakcie akcji. Poza nagrywaniem interwencji spełniają funkcję prewencyjną.

Mając świadomość, że wszystko jest rejestrowane, myślę, że osoby, które chciałyby się niestosownie zachowywać (a niestety z takimi, czasem nawet agresywnymi zachowaniami, policjanci mają do czynienia w codziennej służbie), będą troszeczkę hamowały swoje zapędy.podinsp. Małgorzata Stanisławska

Sprzęt rejestrujący obraz i dźwięk przyczyni się również do poprawy własnego bezpieczeństwa funkcjonariuszy. Po zakończonej służbie będą oni zgrywać i archiwizować nagrania z kamer.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00