ZIELONA GÓRA:

Kaliszuk o rowerach na deptaku: trudno wykluczyć rowerzystę, który chce dotrzeć do ratusza

Czy w związku z wybudowaniem ścieżki rowerowej na ul. Boh. Westerplatte miasto zamierza wprowadzić zakaz poruszania się rowerów na deptaku? – pytał słuchacz w audycji Prezydent na 96FM.

Temat powraca, co jakiś czas, tym razem przy okazji remontu głównej arterii miasta. Choć na deptaku do kolizji z użytkownikami jednośladów nie dochodzi, to jednak pojawiają się krytyczne głosy dotyczące poruszania się po deptaku rowerzystów.

Będziemy ten temat analizować. Najpierw ścieżka rowerowa i dopuszczenie do ruchu rowerowego południowej części ul. Westerplatte, a więc ciągu pieszo-rowerowego. Po wybudowaniu zobaczymy, czy być może ilość osób poruszających się rowerami na deptaku będzie do zaakceptowania przez pieszych. Trudno wykluczyć rowerzystę, który chce dotrzeć do ratusza i od Westerplatte miałby prowadzić rower. Wydaje mi się, że rowerzyści coraz bardziej pracują nad poprawą kultury poruszania się na ciągach pieszo-rowerowych i nie będziemy mieć problemu i nie trzeba będzie tego zakazu wprowadzać ­– powiedział w programie Prezydent na 96FM Krzysztof Kaliszuk.

Warto przypomnieć, że remont ul. Boh. Westerplatte wyniesie niespełna 8 mln zł. Inwestycja zostanie dofinansowana z budżetu państwa kwotą 3 mln zł. W czwartek (23.03) została podpisana umowa na dofinansowanie pomiędzy wojewodą lubuskim, a miastem Zielona Góra. Wsparcie pochodzi z programu wieloletniego pod nazwą „Program rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowe na lata 2016-2019”. Remont ma zakończyć się przed tegorocznym Winobraniem.

Macie pytania do władz miasta? Piszcie do nas na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00