ZIELONA GÓRA:

Kabaretowe rakiety w ruch! Zagrają na rzecz dzieci

Dżentelmeni ruszają na kort razem z kabareciarzami. Nie po to, by grać przeciwko sobie, lecz by wspólnie zorganizować akcję charytatywną. Jej hasło brzmi „Gem, skecz, mecz”.

Artyści kabaretowi często biorą udział w zawodach tenisowych. Sport ten jest również bliski Fundacji Dżentelmenów. Dlaczego więc z tego nie skorzystać? Dobrej zabawy z pewnością nie zabraknie. Kto pojawi się na miejscu?

– Cała śmietanka sceny kabaretowej, ta grająca oczywiście w tenisa mniej lub bardziej – kabaret Jurki, Hrabi, Nowaki, Mariusz Kałamaga, znany ze swojego sweterka, w którym występuje. Natomiast oczywiście ważniejszy jest jego program i to, co mówi. Dołączył Robert Janowski z programu „Jaka to melodia”. Nie jest to wprawdzie kabareciarz, ale bardzo ochoczo zaangażował się w naszą akcję. Jego również zobaczymy w akcji i jakiś skecz zapewne odegra – mówią Daniel i Maciej Ignatowiczowie z Fundacji Dżentelmenów.

Każdy z uczestników otrzyma zadanie związane z jego działalnością satyryczną. Jeśli zaś chodzi o rozgrywki, to będą oni podzieleni na dwie drużyny, ale zajmą się też sędziowaniem. Najistotniejszy jest jednak cel dobroczynny. Dochód z biletów na wydarzenie będzie przeznaczony dla dzieci z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 4 w Zielonej Górze.

Padła taka właśnie idea, wspólnie z panią dyrektor Marzeną Pawlinow, aby umożliwić dzieciom wyjazd na wakacje, pod namiot. Tak, jak to zazwyczaj odbywa się w dzieciństwie. Dajemy taką możliwość i taki jest nasz cel – żeby dzieci wyjechały na biwaki.

Charytatywny turniej „Gem, skecz, mecz” odbędzie się w poniedziałek, 12 czerwca na korcie centralnym MOSiR-u przy ulicy Sulechowskiej. Bilety w cenie 25 złotych można zakupić na stronie https://abilet.pl/impreza/gem-skecz-mecz-3628.

Zapis rozmowy – do odsłuchania poniżej.

Godzina Rektorska – Daniel i Maciej Ignatowiczowie

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X