ZIELONA GÓRA:

Jeździć z filmami do ludzi

Filmowa Góra pozwala wszystkim pasjonatom dużego ekranu zagłębić się w bardzo dobre i jakże ambitne produkcje niszowe, których przecież tak mało na Polskich salach kinowych. Mogłoby się wydawać, że ta niezależna część kina jest mało popularna, lecz jest to całkowitą nieprawdą, a dowodem na to jest fakt, iż wydarzenie to zrzesza co roku tysiące „oglądaczy”. Impreza jest już na tyle znana, że takie nazwiska na listach gości, jak Krzysztof Zanussi, czy Stanisław Janicki nie dziwią nikogo.
 
Festiwal będzie miał kilka ośrodków, w których to przez 29 dni promowane i przedstawiane widzom zostaną projekcje niszowe o zróżnicowanej tematyce, a te miasta to:
– Zielona Góra
– Bielsko-Biała
– Berlin
– Edynburg
– Kostrzyn n/Odrą
– Ciężkowice
Warto jednak nadmienić, że Kombinat Kultury wychodzi naprzód także oczekiwaniom fanów kina alternatywnego, którzy nie mają możliwości przybyć na festiwal. Fundacja stworzyła projekt o nazwie „FILMOŻER”. Polega on na tym, że organizatorzy nie ograniczą lokalizacji imprezy do kilku większych miast, a dokładniej będą „jeździć z filmami do ludzi”. Festiwalowy samochód przez dwa miesiące będzie podróżował po niedużych miejscowościach województwa Lubuskiego i specjalnie dla wszystkich zainteresowanych odtworzy większość ze zgłoszonych produkcji.
 
W konkursie Filmowego Kina Niezależnego Filmowa Góra wydzielono następujące kategorie:
– Etiudy studenckie;
– Dramat, ludzie toksyczni;
– Animacja, film eksperymentalny;
– Dokument i paradokument;
– Komedia, humor, pastisz;
– Profilaktyka społeczna;
– Fabula rasa.
 
Impreza ma także swoje festiwale partnerskie, oraz organizacje, które wspierają rozwój kina niszowego w Polsce. Obywać się będzie cyklicznie, co środę – począwszy od najbliższej (4.11.2009) aż do 16 – ego grudnia w klubie 4 Róże dla Lucienne. Wszystkich zainteresowanych tym wielkim „FILMOBRANIEM” serdecznie zapraszamy!
 
Więcej informacji na
 
fot. Paweł Jóźwiak- Rodan

Autor: Bartosz Sudorowski

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00