ZIELONA GÓRA:

Jest strajk, co z egzaminami gimnazjalnymi w mieście?

W pierwszym dniu strajku nauczycieli odbyło się spotkanie urzędników z dyrektorami szkół. Tematem, oprócz protestu, było przygotowanie placówek do egzaminu gimnazjalnego. Wydział Oświaty i Spraw Społecznych uspokaja: w Zielonej Górze odbędzie się on bez zakłóceń.

W nadzorowanie przebiegu egzaminu mogą być zaangażowani nauczyciele, którzy nie strajkują. Szkoły mogą się wspomóc również osobami, które mają kwalifikacje pedagogiczne, a obecnie są emerytami.

Do strajku nie przystąpiło 87 nauczycieli – to już jest baza nauczycieli, którzy są do wykorzystania. To są nauczyciele czynni i z kwalifikacjami. Ale oprócz tego dysponujemy też informacją, że są przygotowani ludzie, którzy są emerytami, pracują niekoniecznie w zawodzie nauczyciela, ale mają kwalifikacje. Oni też mogą nam służyć pomocą. Nie wiem, czy ich wszystkich wykorzystamy.<span class="su-quote-cite">Lidia Gryko, zastępca naczelnika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta</span>

Do przeprowadzenia egzaminu zgodnie z procedurami jest potrzebnych około kilkunastu nauczycieli. Niektóre szkoły będą więc mogły zapewnić odpowiednią liczbę osób nadzorujących bez wsparcia z zewnątrz.

Są szkoły, które zupełnie nie będą potrzebowały tej pomocy. Wykorzystają swoich nauczycieli. Natomiast tam, gdzie trzeba będzie udzielić tej pomocy, będziemy służyć taką bazą.<span class="su-quote-cite">Lidia Gryko</span>

Egzaminy gimnazjalne rozpoczną się w środę i potrwają do piątku. Na czwartek przewidziane jest zaś następne spotkanie z dyrektorami szkół. Będzie dotyczyć egzaminów ósmoklasisty. Pierwszy z nich już w poniedziałek.

[totalpoll id=”128799″]
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00