SPORT:ZIELONA GÓRA:

Jakub Skierka po mistrzostwach kraju: Radość i niedosyt

Dwa medale przywiózł z mistrzostw Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie Jakub Skierka. Pływak TP Zielona Góra w rywalizacji na 25-metrowym basenie sięgnął po srebrny i brązowy medal.

W swojej koronnej konkurencji, 200 metrów stylem grzbietowym przegrał tylko z Radosławem Kawęcki o 0,23 s. Uzyskany czas 1.49.09 s jest czwartym w tym roku rezultatem w Europie oraz wypełnieniem minimum na przyszłoroczne mistrzostwa Europy w Budapeszcie.

Radek był dwa tory dalej. Na początku go nie widziałem. Pierwsze 100 metrów nie widziałem co się dzieje, poza tym, że jestem z przodu. Na 125 metrze spojrzałem, że Radek jest obok mnie. On mnie wtedy też zauważył, bo gwałtownie przyspieszył. Ja zostawiłem sobie trochę sił na koniec i chyba troszkę za późno zacząłem finiszować. Jestem zadowolony z uzyskanego minimum.

Skierka wywalczył jeszcze brązowy medal na 100 metrów grzbietem. Teraz krótki odpoczynek, a potem dalsza praca. Kierunek nie ulega zmianie – Tokio i przesunięte o rok Igrzyska Olimpijskie.

Trzeba odpocząć i fizycznie, i psychicznie. Po świętach zaczynamy już wchodzić w nowy sezon. Cel? Mistrzostwa Europy, które są w maju i tam pierwsza próba robienia minimum na Igrzyska Olimpijskie.

Jak poszło w Olsztynie pozostałym zawodnikom Towarzystwa Pływackiego Zielona Góra? 18-letnia Dominika Łuczak była czwarta na 800 m dowolnym i piata na 1500 m dowolnym. 17-letni Aleksander Sienkiewicz był szósty na 200 m grzbietowym oraz siódmy na 100 m grzbietowym. W jednym finale popłynął też 17-letni Kacper Bidowaniec, zajmując siódme miejsce na 100 m zmiennym.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00