ZIELONA GÓRA:

Jak walczyć o głosy w Budżecie Obywatelskim? Na Chmielnej mają doświadczenie!

Dziś ostatni dzień na to, aby złożyć odwołanie w sprawie projektu w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. Przypomnijmy, wpłynęło 68 wniosków, z których jak dotąd pozytywną weryfikację przeszło 26.

Głosowanie rozpocznie się 31 maja i potrwa do 13 czerwca. Po raz pierwszy głosować będzie można wyłącznie online, ale walka o głosy będzie toczyć się na różnych polach. Jak przekonać do swojego pomysłu mieszkańców? Mówi Agnieszka Opalińska z grupy Inicjatywnej 4 Żywioły z ulicy Chmielnej.

Budżet Obywatelski niestety jest walką, trzeba zdobywać głosy, trzeba zachęcać do swojego projektu. Jest to taka forma konsultacji, w której można zrealizować swoje marzenia. Wystarczy trochę konsekwencji i zapału oraz zarażenia mieszkańców swoją inicjatywą.

Na Chmielnej doskonale znają smak zwycięstwa w Budżecie Obywatelskim. Dlatego zgłosili już kolejny projekt. Tym razem jest to Park Leśnych Dzieci.

To taka kolejna inicjatywa na rodzinne spędzanie czasu. Będzie taki drewniany podest do ćwiczenia jogi, pilatesa. W tym czasie, kiedy mama będzie medytować, to dzieci będą bawić się na “balance parku”. Będzie też “tyrolka”, na której będzie można polatać między drzewami.

Zwycięskie projekty poznamy do 20 czerwca.

 

foto: mat. UM

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: