ZIELONA GÓRA:

Jak mówić, żeby słuchali? Odpowiedź na Zachodnim Forum Gospodarczym

Trwa Zachodnie Forum Gospodarcze. W czwartek drugiego dnia wydarzenia, którego inicjatorem jest Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej, nacisk zostanie położony na startupy.

Głos zabierze m.in. Katarzyna Włoskiewicz, trener rozwoju indywidualnego i psycholog biznesu. Jak przekonać do swojego pomysłu na biznes potencjalnego inwestora? Co mówić, żeby nasz startup wyróżnił się na tle innych? Jak pozyskać środki na swój pomysł?

Najważniejsze, co musicie zrobić, to zastanowić się, jaki macie cel na to spotkanie, co chcecie osiągnąć i postawić się w perspektywie tej drugiej osoby. Czyli pomyśleć: ten sponsor, o co może mnie zapytać? Zwykle on nie ma czasu. Komunikat “daj mi pieniądze” jest konkretny, szybki. Ja widziałam ludzi, którzy zaczynają wywód od 50 zdań i tracą rozmówcę. Zawsze mówię, że jeżeli cię nie słuchają, to mów do ściany. Efekt będzie podobny. Kluczowe jest przygotować się do spotkania.Katarzyna Włoskiewicz

Katarzyna Włoskiewicz w trakcie spotkania organizowanego przy okazji Zachodniego Forum Gospodarczego powie m.in. o stylach komunikacyjnych w biznesie.

Są osoby, do których trzeba mówić szybko i konkretnie. Są osoby, które bardzo bazują na faktach, są tacy, do których trzeba mówić w sposób wolny i stonowany. Niektórych można dotknąć, innych broń Boże! Polecam uniwersalną zasadę psychologiczną: uśmiech.Katarzyna Włoskiewicz

Więcej informacji na temat komunikacji w biznesie przy okazji czwartkowego dnia „MB Startup Day”. Zachodnie Forum Gospodarze zakończy piątkowy Zachodni Kongres Innowacji w Nowej Soli.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: