ZIELONA GÓRA:

Jak budżet obywatelski zmienił ulicę Chmielną? Mieszkańcy wzięli sprawy w swoje ręce

O tym, jak bardzo budżet obywatelski przysłużył się Zielonej Górze i jej mieszkańcom, mogą świadczyć chociażby zmiany na osiedlu Braniborskim. Dzięki inwestycjom zrealizowanym z funduszy przeznaczonych dla zielonogórzan odżył teren przy ulicy Chmielnej. Ludzie zyskali zaś miejsce aktywności, wypoczynku i integracji.

Jednym z elementów rewitalizacji ulicy było namalowanie murali na zbiornikach miejskich wodociągów. Prezentują one cztery żywioły – wodę, ogień, ziemię i powietrze. Murale przyczyniły się do powstania grupy inicjatywnej „4 Żywioły”.

Pomysł zrealizowania murali czterech żywiołów na ulicy Chmielnej był „punktem zapalnym” powstania naszej grupy i zainicjowania wspierania sportu wśród dzieci i młodzieży – naszego społeczeństwa, głównie z ulicy Chmielnej, osiedla Braniborskiego, ale oczywiście zapraszamy również dzieci z całej Zielonej Góry.

Z budżetu obywatelskiego powstał również tor sprawnościowy „4 Żywioły”, który jest miejscem ćwiczeń zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W sobotę, 19 września o 12:00, odbędzie się tam trening w ramach akcji „Rozwijamy sportowe talenty”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: