LUBUSKIE:ZIELONA GÓRA:

Jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły? Policja ma na to sposób [WIDEO]

Zielonogórscy policjanci powrócili do szkolnych murów. Jednak nie żeby się uczyć, a nauczać. Mundurowi spotykają się z uczniami i przypominają im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Jak mówi podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskich policjantów, bardzo ważna jest  znajomość zasad ruchu drogowego. W tym właściwy sposób przechodzenia przez przejścia dla pieszych.

Chodzi o to, żeby dzieci wiedziały jak przechodzić przez ulicę, w których miejscach jest to dozwolone. Są to też zajęcia praktyczne. Mamy choćby specjalną matę z pasami i oznakowaniem drogi.

Istotne są także odblaski. Posiadanie ich może uratować życie, bo dziesięciokrotnie zwiększają one widoczność. Ale nie tylko zachowania dzieci są brane pod lupę. Policjanci skupiają się również na zachowaniach dorosłych.

Dzieci uczą się przez obserwowanie dorosłych, w tym rodziców. Niedopuszczalne jest więc przechodzenie przez ulicę z dziećmi na czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych. Sprawdzamy także jak rodzice zachowują się pod szkołami, czy parkują w odpowiednich miejscach.

Żeby policjanci pojawili się w wybranej placówce oświatowej, wystarczy ich zaprosić. Dyrekcja szkoły może to zrobić drogą mailową lub telefoniczną.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00