WAŻNEZIELONA GÓRA:

Jak będzie wyglądał dworzec PKS po nowemu?

Dworzec PKS po tej samej stronie ulicy, co dworzec PKP, a dalej istniejące Centrum Przesiadkowe MZK? Taki plan ma magistrat. Chodzi przede wszystkim o zaadaptowanie starych magazynów przy dworcu kolejowym.

Pozwoli to na przejście suchą stopą przez wszystkie platformy zbiorowej komunikacji przy ul. Dworcowej: PKS, PKP i MZK. O szczegółach mówił w audycji Prezydent na 96 FM Krzysztof Kaliszuk, zastępca Janusza Kubickiego.

Po pierwsze, jaki jest stan tego dworca, to wszyscy wiemy. W części magazynowej zostaną wybudowane zadaszone perony dla autobusów i nowy tunel do dworca PKP.

Całość, wraz z przebudową infrastruktury kolejowej i dróg, kosztować będzie około 65 mln zł.

Inwestycja będzie realizowana z programu FEniks i składamy w drugiej połowie wniosek o dofinansowanie. Obiekt zyska wiele nagród, jeżeli chodzi o rewitalizację gospodarczych obiektów przydworcowych. Jestem przekonany, że to będzie majstersztyk.

W magazynowej części przewidziane jest 10 zatok autobusowych. Komunikacyjna rewolucja będzie powstawać w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Lubuskiego Trójmiasta. To perspektywa kilku najbliższych lat. Cała rozmowa, jak również wizualizacja dworca PKS w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP do zobaczenia na wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00