KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Jak artyści widzą zaśmiecanie środowiska? Konkurs na rysunek satyryczny rozstrzygnięty

240 autorów z 24 krajów nadesłało prace na Międzynarodowy Otwarty Konkurs na Rysunek Satyryczny. Twórcy przygotowali w sumie ponad 600 grafik, które w humorystyczny, ale i refleksyjny sposób odnoszą się do hasła konkursu – „Plastik”. Rysunki oceniło jury, które zebrało się w bibliotece Norwida i wytypowało najciekawsze prace.

Główna nagroda (Grand Prix konkursu) trafiła w tym roku do Chorwata, Mojmira Mihatova. Pierwszą i drugą nagrodę zdobyli natomiast autorzy z Polski: Henryk Cebula i Julia Łuczak. Trzecie miejsce jurorzy przyznali francuskiemu rysownikowi Bernardowi Boutonowi.

Kapitułę konkursową tworzyli m.in. Ryszard Błażyński (przewodniczący jury, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury, prezes Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry WINNICA), Jerzy Fedro (grafik, malarz, autor rysunków satyrycznych) i Leszek Kania (dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze).

Zwycięskie prace można obejrzeć poniżej. Jurorzy przyznali również nagrody specjalne, o których biblioteka Norwida będzie jeszcze informować.

mat.prasowe

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: