HOTZIELONA GÓRA:

Inwestycje drogowe w mieście już niebawem. Kiedy krzyżówka przy Batorego i remont wiaduktu?

Przebudowa skrzyżowania ulic Batorego, Rzeźniczaka i Zamoyskiego oraz budowa wiaduktu przy al. Zjednoczenia – już niebawem nasze miasto stanie przed olbrzymim wyzwaniem komunikacyjnym. Każdy remont, szczególnie ważnych ulic Zielonej Góry sprawia, że kierowcy będą musieli się liczyć z utrudnieniami.

Nie ma jednak wyjścia, przebudowa skrzyżowania jest konieczna. Dlaczego? Pytamy prezydenta Zielonej Góry Janusza Kubickiego.

Tam są gigantyczne osiedla, które na tej krzyżówce się spotykają. Stąd konieczność przebudowy. To nie jest mała kwota, bo siedem milionów złotych. Mam nadzieję, że uda się odciążyć to skrzyżowanie, bo zwłaszcza wyjazd z osiedla Zastalowskiego jest bardzo trudny. Musimy dokonywać korekt i to jedna z nich. 

Wykonawcą jest kożuchowska firma Bud-Dróg, która jeszcze w tym miesiącu ma rozpocząć przebudowę. Tak jak mówiliśmy, to jednak nie jedyna duża inwestycja. Wiadukt przy al. Zjednoczenia czeka rozbiórka. Mówiliśmy o tym zresztą jako pierwsi. Prezydenta pytaliśmy m. in. czy już jest znany kosztorys tego zadania.

Myślę, że 100 milionów jest przesadzoną kwotą, myślę, że będzie ona niższa. Idea jest taka, by ta istniejąca nitka została wzmocniona. Mam nadzieje, że się to uda zrobić, wybudujemy tę nitkę, która jest teraz w remoncie. i dopiero weźmiemy się za drugą, by nie utrudnić życia mieszkańcom. Nie mamy innego wyjścia, tam kilka błędów było jednak popełnionych. 

Prace mają ruszyć w przyszłym roku.

 

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X