WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Infrastrukturalna walka o ekstraligę. Nie tylko remont oświetlenia, ale i parku maszyn

Stelmet Falubaz walczy o powrót do ekstraligi. Zielonogórzanie są w przededniu najważniejszych meczów sezonu. A czy stadion jest gotowy na PGE Ekstraligę?

Problemów jest kilka. Pierwszy, największy zaczął się rok temu i dotyczy oświetlenia. Przypomnijmy, maszt na pierwszym łuku spłonął podczas ostatniego meczu ekstraligowego w Zielonej Górze. Mówi prezydent Janusz Kubicki.

Fizycznie jest problem z tym słupem. Dwukrotnie robiliśmy przetarg, ale nikt nie podjął się realizacji tego zadania. Jedna z koncepcji wskazuje, że trzeba go rozebrać. To wiązałoby się z zakończeniem sezonu. Tak samo odwodnienie liniowe. Te elementy pojawią się nie w trakcie, a po sezonie.

Odwodnienie liniowe to jeden z ekstraligowych wymogów. Na tę inwestycję miasto ma wykonawcę. Okazuje się, że remont będzie czekał także park maszyn. Istniejący jest za mały i nie spełnia wymagań, które nakłada PGE Ekstraliga.

Bardzo trudna i ciężka byłaby ewentualna rozbudowa tego parkingu w kierunku ulicy Wrocławskiej. Szukamy innych rozwiązań, mniej kapitałochłonnych. Myślę, że docelowo jak mamy dwa wyjazdy z parkingu, to jedna drużyna będzie miała po prawej, a druga po lewej stronie.

Program Prezydent na 96 FM o 12:30 w każdą środę. Pytania możecie przesyłać na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00