WAŻNEZIELONA GÓRA:

Gospodarka wodami opadowymi uporządkowana. Zakończył się pierwszy etap prac

Zakończył się pierwszy etap prac uporządkowania gospodarki wodami opadowymi na obszarze aglomeracji Zielona Góra. Prace trwały od 2019 roku. W sumie zrealizowanych zostało 14 zadań inwestycyjnych, między innymi budowę kanalizacji deszczowej w rejonie ulic Sulechowskiej i Gorzowskiej, nowe zbiorniki retencyjne oraz budowa kolektorów. 

O szczegółach projektu mówi Krzysztof Witkowski, prezes spółki Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja.

Wszystko to zrobiliśmy po to, żeby miasto nie było już więcej zalewane. Tego może nie widać, bo to rzeczy pod ziemią, ale wierzę, że tego już nie będzie. Tego zalewania i podtopień, między innymi przy ulicy Dworcowej i Licealnej. 

Jedną z firm pracujących przy projekcie był Budimex. Dyrektor kontraktu – Damian Nowakowski – otwarcie mówi, że łatwo nie było. Jak to przy pracach ziemnych bywa. Niektórzy mieszkańcy skarżyli się chociażby na utrudnienia w ruchu.

Zawsze staramy się wychodzić mieszkańcom naprzeciw. Ale nie zawsze się da. Staramy się znaleźć jakieś logiczne rozwiązania, chociażby objazdy.

Łączną wartość projektu to 69 milionów złotych. 15% to wkład własny, pozostałe fundusze pochodziły ze środków zewnętrznych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00