ZIELONA GÓRA:

Główny wróg środowiska? To niestety my sami. Jak być eko?

Ekologia to bardzo medialny temat. Z obawą śledzimy informacje o smogu czy zanieczyszczeniach rzek. Żeby świat był czystszym i bardziej przyjaznym miejscem, warto jednak zacząć od zmiany swoich postaw. Takie jest przesłanie konferencji „Unia dla Eko – Eko świat zaczyna się w twojej głowie”.

Ochrona środowiska to jedna z wartości propagowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Jest ono współorganizatorem wydarzenia.

Na konferencji chcemy mówić, co my jako pojedyncze jednostki, młode osoby, możemy zrobić, żeby na świecie żyło się lepiej, zdrowiej i czysto. Wychodzimy z tego założenia, że jeśli chcesz zmieniać świat – zacznij od siebie.Agnieszka Wojnarowicz, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Same protesty w obronie klimatu nie wystarczą – uważa Wojciech Grochala, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Potrzebne są działania, które realnie przyczyniają się do ochrony przyrody. To nie tylko sadzenie drzew, ale również niemarnowanie żywności.

Najpierw trzeba się zastanowić, czy mój sposób życia nie pochłania więcej energii, niż mi rzeczywiście do życia potrzeba. Bo musimy mieć świadomość, że nasz smartfon, tablet, laptop potrzebuje energii. Z drugiej strony zajmujemy się zakupami przeróżnych drobnych gadżetów, fatałaszków, a do zakupu wszystkich tych elementów potrzeba było energii.Wojciech Grochala

W konferencji uczestniczyli również przedstawiciele Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: