ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Genialny Vaculik to za mało na medal

Na czwartym miejscu kończy zmagania w PGE Ekstralidze 2020 RM Solar Falubaz. Zielonogórzanie przegrali w rewanżowym meczu o brązowy medal z Betardem Spartą we Wrocławiu 40:50.

A tym samym dwumecz o najniższy stopień podium różnicą pięciu punktów wygrali wrocławianie. Ekipa Piotra Żyty miała 5 „oczek” przewagi po piątkowym meczu przy W69, który wygrała 37:32 (mecz zakończony po 12. biegach z powodu złego stanu toru – dop. mk).

We Wrocławiu zielonogórzanie dobrze zaczęli i dobrze skończyli, ale to było za mało na równo jadącą Spartę. Po pierwszej serii startów był remis 12:12, ale od biegu piątego dominować zaczęli gospodarze. Jedynym, który był w stanie z nimi skutecznie walczyć i wygrywać był Martin Vaculik. Słowak skończył mecz z dużym kompletem – 18 punktów.

Gospodarze brązowe medale zapewnili sobie jeszcze przed biegami nominowanymi. Te jednak nieoczekiwanie należały do zielonogórzan. Przedostatnią odsłonę 4:2 wygrali młodzieżowcy Mateusz Tonder i Damian Pawliczak, którzy zastąpili bezradnych dziś Patryka Dudka i Michaela Jepsena Jensena. Na osłodę jeszcze w 15. biegu Vaculik pomknął po komplet punktów z Piotrem Protasiewiczem.

Wiecej o tym meczu i więcej podsumowań w jutrzejszym magazynie W69 na 96FM. Audycja w Radiu Index o 11:15.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: