SPORT:ZIELONA GÓRA:

Galant Race 3.0. Wymagająca trasa, ale szczytny cel

Po dwuletniej przerwie powraca Galant Race. 8 października odbędzie się trzecia edycja tego biegu. Tym razem organizatorzy zbierają pieniądze na leczenie Wojciecha Bagińskiego – nauczyciela szkoły muzycznej Yamaha.

Współorganizatorem biegu jest CKZiU „Elektronik” w Zielonej Górze. Grupa wolontariuszy z tej szkoły będzie wspomagać organizację, zabezpieczać trasę oraz zabezpieczać i obsługiwać miasteczko biegowe. Więcej o Galant Race mówi Maciej Adamczak, nauczyciel CKZiU „Elektronik”.

Bieg memoriałowy, który wspomina Piotra Galanta, ale również bieg, który ma na celu pomoc osobom, które tej pomocy potrzebują. W pierwszej edycji pomogliśmy Marcinowi Galantowi, później Nikodemowi Prządce, który był absolwentem naszej szkoły. Teraz wychodzimy poza mury naszej szkoły. Nie za daleko, bo do zielonogórskiej Yamahy. Tam pomocy potrzebuje nauczyciel gry na gitarze – Wojciech Bagiński. I będziemy starać się poprzez bieganie, poprzez zbieranie środków pieniężnych wspomóc jego finansowo, ale co również ważne – psychicznie.

Wojciech Bagiński od marca tego roku zmaga się z rakiem jelita grubego z przerzutami do wątroby. O Wojtku opowiada Wojciech Grabowski, dyrektor szkoły muzycznej Yamaha.

Z Wojtkiem znamy się już od dosyć długiego czasu. W zasadzie Wojtek jest z naszą szkołą od 18 lat, czyli od kiedy działamy w Zielonej Górze i można powiedzieć tak – Wojtek jest prawdziwym artystą. Gitarzysta, ale nie tylko gitarzysta, bo człowiek wielu talentów, grający na wielu instrumentach. Wojtek jest osobą, która znakomicie czuje się w wielu gatunkach muzycznych. Przede wszystkim bardzo charyzmatyczny i lubiany przez młodzież nauczyciel. Tak, jak mówię, Wojtek to jest prawdziwy, prawdziwy artysta i dlatego jesteśmy razem, dlatego mu też pomagamy.

Trzeci bieg Galant Race odbędzie się w sobotę, 8 października. Natomiast w tę niedzielę, 25 września, o godzinie 11:00 uczestnicy będą mogli wziąć udział w treningu po tej samej trasie. Szczegóły dotyczące biegu przedstawiła Karola Michalczak ze Stowarzyszenia „Zielona Góro Zacznij Biegać”.

Bieg jest 8 października o godzinie 12:00. Należy zapisać się przez portal Maratończyk Pomiar Czasu i następnie wpłacić minimum 40 złotych na konto. Trasa liczy 7,5 km. Przebiega przez Park Braniborski i tereny leśne przyległe do Parku Braniborskiego. Start i meta są na polanie przed Parkiem Braniborskim od strony ul. Władysława IV. Oprócz tutaj samego biegu będą pokazy zespołów muzycznych, będziemy mieli prawdopodobnie koszykarza Zastalu.

Jak podają organizatorzy – trasa jest wymagająca, ale jest duży limit czasu, więc można ją przejść, np. z kijkami nordic walking. Dodatkowo uczestnicy mogą się zapisać do tzw. biegów indywidualnych i pokonać 7,5 kilometra dzień przed, dzień po lub w dniu biegu, ale o innej godzinie samodzielnie.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00