ZIELONA GÓRA:

Fundacja Salony rozkłada ręce w sprawie Parku Tysiąclecia

Były próby nawiązywania dialogu z Urzędem Miasta. Nie powiodły się. Fundacja Salony rezygnuje z dalszego udziału w pracach nad rewitalizacją Parku Tysiąclecia.

Organizacja poinformowała o tym kroku na swoim Facebooku. Bardzo żałujemy, że proces rewitalizacji, który na tym terenie rozpoczęliśmy z udziałem mieszkańców dziś sprowadzany jest do zwykłego remontu. Odnosimy wrażenie, że wszelkie decyzje dotyczące zmian poprzedniej koncepcji już zapadły i nie czujemy się dłużej uczestnikiem fasadowej dyskusji o przyszłości tego miejsca – pisze Marta Gendera, prezeska fundacji.

Kością niezgody były poprawki do projektu biura BudCud naniesione przez zielonogórską architekt krajobrazu. Zdaniem krakowskich projektantów ich wprowadzenie jest równoznaczne ze złamaniem praw autorskich. Odmienne zdanie na ten temat ma Tomasz Łagutko, który pracuje na terenie parku.

Tomasz Łagutko

Na podejrzenia o sprzyjanie prezydentowi w tej sprawie Tomasz Łagutko odpowiada natomiast, że są to zarzuty śmieszne, bezsensowne i kłamliwe.

W oświadczeniu pojawił się również apel do władz, by zwracały uwagę na opinie organizacji pozarządowych i mieszkańców miasta. Decyzja fundacji nie oznacza jednak całkowitego wycofania się z życia społecznego. Przeciwnie, jej członkowie dalej zamierzają poruszać kwestie trudne i ważne dla zielonogórzan.

Treść oświadczenia znajdziecie poniżej.

Bardzo dziękujemy za Wasze ogromne wsparcie w ostatnich miesiącach! Niestety nie widzimy możliwości naszego uczestnictwa…

Opublikowany przez FUNDACJA SALONY na 18 sierpień 2016

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: