ZIELONA GÓRA:

Finał WOŚP w dużym i małym formacie. Na scenie Afromental, Jugosławia i zielonogórzanin z talent show

„Prawdopodobnie najlepszym lineupem w zachodniej Polsce” Igor Skrzyczewski nazwał koncerty na 26. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Czy tak jest faktycznie? Sprawdźmy to z innymi członkami zielonogórskiego sztabu WOŚP.

W centrum Zielonej Góry staną dwie koncertowe sceny. Duża będzie mieściła się na Starym Rynku, mała – w pobliżu filharmonii. Ta ostatnia będzie również funkcjonować jako Scena Otwartych Serc. Zespoły i wokaliści na małą scenę są nadal poszukiwani.

Zapraszamy chętnych do wystąpienia na scenie. Jeżeli ktoś ma ochotę podzielić się swoim talentem, i wesprzeć WOŚP, czekamy na zgłoszenia do 20 grudnia, na fanpage’u Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Emilia Kondrad

Dużą sceną zawładnie przede wszystkim grupa Afromental. Artyści wystąpią w kulminacyjnym punkcie finału – po Światełku do Nieba. Będzie też coś dla fanów lokalnych zespołów i solistów.

Wystąpi między innymi Artur Wołk-Lewanowicz, czyli młody artysta, zielonogórzanin. Świetny wokalista, znany z programu „The Voice of Poland”. Wystąpi także Iwona Węgrowska.Grzegorz Hryniewicz
Ja odpowiadam za scenę rockową. Pierwszym zespołem, który wystąpi, jest nasza zielonogórska kapela Jugosławia. Zespół nagrywa nową płytę, dlatego chcemy go pokazać. Po Jugosławii zagra zespół Sexbomba. Gra głównie na warszawskich finałach WOŚP. Tym razem przyjeżdża do nas, do Zielonej Góry. Potem zagra Sztywny Pal Azji, a po nim – Acid Drinkers, który wykona swój materiał coverowy, jaki zagrał niegdyś na Przystanku Woodstock.Igor Skrzyczewski

Dodatkowo między koncertami będzie czas tzw. medialnego backstage’u. Mieszkańcy będą mogli spotkać się z artystami, zrobić zdjęcie i zdobyć ich autografy. To w klubie Jazzkino.

Trudno wyobrazić sobie Orkiestrę bez licytacji. Tym razem aukcje będą propozycjami dla całej rodziny. Do wygrania m.in. kolacja przygotowana przez Zosię, finalistkę Masterchef Junior i rodzinny trening Spartan Race.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – już 14 stycznia. Przypominamy, że Akademickie Radio Index objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00