SPORT:ZIELONA GÓRA:

Falubaz przed derbami: Stal mocna, ale to my jesteśmy faworytami

W niedzielny wieczór żużlowcy RM Solar Falubazu Zielona Góra zmierzą się ze Stala Gorzów. Będą to derby Ziemi Lubuskiej.

Faworytem jest zielonogórska ekipa, która zdecydowanie lepiej weszła w sezon. Po czterech meczach zielonogórzanie maja na koncie dwa zwycięstwa, remis i porażkę. Stal nie wygrała jak dotąd ani razu w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Trener Piotr Zyto na przed meczowej konferencji prasowej mówił m .in. o tym, że dzisiejsze derby już nie mają tak gorącej atmosfery, jak jeszcze przed kilkoma laty:

Wspominam je bardzo dobrze, bo moja drużyna na osiem meczów wygrała sześć, więc mam nadzieję, że podtrzymamy tę passę. Teraz chyba nie będzie takiej napinki, jak wcześniej. Robimy swoje. Pogoda nam nie przeszkodzi, treningi odbędą się na takim samym torze jak mecz więc atut na pewno będzie. 

O przedmeczowa opinię zapytaliśmy róweniez kapitana Falubazu – Piotra Protasiewicza:

Zdajemy sobie sprawę z sytuacji. Gorzów jest w sytuacji trudnej, będą chcieli zrobić dobry wynik. My jesteśmy w formie zwyżkowej, rozjeżdżamy się z meczu na mecz i jesteśmy coraz lepsi. Stal jest mocna, nie ma łatwych meczów i słabych drużyn. Do każdego meczu trzeba podejść na sto procent, bo później można się rozczarować.
.

Niedzielnym mecz rozpocznie się o godzinie 19.15.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: