ZIELONA GÓRA:

Ewangelicy zapraszają na wspólne „Rozmowy o wierze”. Przekażą wiedzę o luteranizmie

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Zielonej Górze kontynuuje cykl otwartych spotkań „Rozmowy o wierze”. Są przeznaczone nie tylko dla osób wierzących, ale również tych, którzy po prostu chcą poznać jedno z wyznań protestanckich. Tematem najbliższego spotkania będą wierzenia Kościoła luterańskiego.

Uczestnicy dowiedzą się, jak luteranie rozumieją drogę do zbawienia. Zostaną obalone mity związane z protestantyzmem.

Często jest zarzucane protestantom, że „u was się nie liczy, czy człowiek jest dobry czy zły – jak na końcu drogi się nawróci, to znajdzie się w niebie”. Jest to pewien problem, który trudno ludziom zrozumieć dlatego, że żyjemy w świecie przyczynowo-skutkowym. Jeśli chcemy coś kupić w sklepie, to najpierw musimy zarobić pieniądze, potem iść do sklepu, zapłacić i otrzymujemy coś. A jeśli chodzi o zbawienie, to jest to łaska, którą otrzymujemy od Boga. Na którą tak naprawdę nie zasługujemy, a jednak ją otrzymujemy.ks. Marek Bożek, wikariusz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zielonej Górze

Luteranie uważają, że zbawienia nie da się „kupić” dobrymi uczynkami. Człowiek jest stworzony do tego, żeby dobrze postępować, ale nie „zapracowuje” w ten sposób na łaskę. Jest ona darem, a nie nagrodą.

Więcej na ten temat będzie można dowiedzieć się w kolejny wtorek, 11 lutego o 18:00 w sali parafialnej przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11. Wtedy właśnie odbędzie się spotkanie „Rozmowy o wierze”.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: