Enea Zastal BC wygrywa po dobrej drugiej połowie [WIDEO]

12. zwycięstwo na parkietach Energa Basket Ligi odnieśli koszykarze Enei Zastalu BC w tym sezonie. Zielonogórzanie w hali CRS pokonali Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 85:70.

Oba zespoły w tabeli dzieli dziesięć miejsc, ale w opinii wielu fachowców potencjał gości jest znacznie większy niż ogony Energa Basket Ligi. Zwłaszcza po zmianach w składzie. I pierwsza połowa meczu w pełni to potwierdziła. Start, po początkowych, słabych minutach szybko doskoczył do zielonogórzan i trzymał się blisko przez pierwsze dwie kwarty.

Zastal długo nie mógł zbudować dwucyfrowej przewagi. Sztuka ta udała się dopiero w trzeciej kwarcie. Najwyżej, różnicą 17 punktow zielonogórzanie prowadzili tuż przed półmetkiem czwartej odsłony. Zespół Olivera Vidina dobrze bronił, w całym meczu popełnił też mało błędów, zaledwie 9 strat. Świetnie, zwłaszcza w drugiej połowie zagrał Andy Mazurczak, który z gry pomylił się tylko raz, notując w sumie 14 punktów (6/7). Najwięcej, 17 punktów zdobył Jarosław Zyskowski.

W hali CRS obecni byli już nowi gracze – Paul Jackson i Ousmane Drame, ale na razie poza składem. Klub poinformował, że są jeszcze w trakcie testów medycznych. Czy zagrają w następnym meczu? Drame, zdaniem trenera, będzie potrzebował jeszcze kilku tygodni, by być gotowym do gry. Amerykanin w ostatnim czasie leczył kontuzję kolana. Szybciej powinien zadebiutować Jackson.

W niedzielę Zastal podejmie w lidze VTB jeden z najsilniejszych zespołów tych rozgrywek w tym sezonie. W hali CRS zamelduje się euroligowy Uniks Kazań. Mecz o 19:00.