KOSZYKÓWKA:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Enea Zastal BC przegrywa w stolicy i kończy sezon

Na dziewiątym miejscu – pierwszym, które nie daje udziału w fazie play-off zakończą sezon koszykarze Enei Zastalu BC. Zielonogórzanie przegrali w środę w Warszawie z Legią 81:87.

Sezon zasadniczy ułożył się tak, że zwycięstwo w stolicy dawało zielonogórzanom miejsce w upragnionej ósemce. Spotkanie z Legią Zastal zaczął bardzo dobrze, wygrywając po pierwszych dziesięciu minutach 27:17. W drugiej mocniej odpowiedzieli gospodarze, którzy na przerwę zeszli z pięciopunktową przewagą.

Zastal w Warszawie – podobnie jak w sobotnim meczu ze Śląskiem Wrocław – musiał sobie radzić bez Przemysława Żołnierewicza i Sebastiana Kowalczyka. Obaj pojawili się w składzie, ale nie mógł z nich korzystać serbski trener.

Legia wyglądała, jak zespół, który myślami jest już w play-offach. Gospodarze grali bardzo ekonomicznie, gdy trzeba było umiejętnie podkręcali tempo. W drugiej połowie Zastal wciąż był blisko rywali, ale nie na tyle, by w końcówce przełamać miejscowych.

Odnotujmy jeszcze, że najwięcej punktów dla Zastalu w Warszawie – 25 zdobył Aleksandar Zecević. Dla gospodarzy 19 Grzegorz Kamiński.

Tym samym zielonogórzanie po raz pierwszy od sezonu 2010/2011 nie zagrają w fazie play-off.