ZIELONA GÓRA:

Elektryczny transport coraz bliżej. Zapowiedzią – przebudowa zajezdni MZK

Budowa systemu niskoemisyjnego transportu w mieście wchodzi w kolejną fazę. Swoje oblicze zmienia zajezdnia MZK przy ulicy Chemicznej. Zostanie dostosowana do elektrycznych autobusów.

Równolegle z budową nowego obiektu MZK prowadzi szkolenia kierowców z obsługi pojazdów. Szczegółowo mówi o tym Andrzej Bujnowski, specjalista ds. BHP.

Cały plac postojowy będzie zadaszony. Część podstaw jest wymurowana i czeka na słupy. Elektrycy i mechanicy są już przeszkoleni typowo pod autobusy elektryczne. Jesteśmy więc przygotowani, pozostanie tylko wybudować halę. Przyjdą autobusy i możemy działać, możemy jeździć po Zielonej Górze.Andrzej Bujnowski

W nowoczesnej zajezdni mają się znaleźć m.in. stacje ładowania autobusów. Pojazdów będzie 47, a ich wartość to prawie 100 milionów złotych. Dostarczy je firma Ursus. Dyrektor MZK, Barbara Langner uważa, że Zielona Góra będzie wzorem dla innych miast, jeśli chodzi o transport elektryczny.

Będziemy zdecydowanym liderem – nie tylko w Polsce – przy wdrażaniu pojazdów elektrycznych. To wszystko dzięki wizji i przyzwoleniu miasta na to, by się rozwijać.Barbara Langner

Całość projektu związanego z niskoemisyjnym transportem publicznym będzie kosztować ponad 250 milionów złotych.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00