ZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Ekstraliga U-24: Porażka Falubazu z Włókniarzem

Niemal wszyscy sympatycy NovyHotel Falubazu, myślami są już przy piątkowym meczu z obecnym mistrzem Polski, czyli Orlen Oil Motorem w Lublinie. To wszystko będzie jednak miało miejsce dopiero za trzy dni, a we wtorek, zawodnicy Falubazu, podejmowali Włókniarz Częstochowa. Mowa oczywiście o rozgrywkach Ekstraligi U24.

Gospodarzom ambicji nie zabrakło, jednak zwycięsko z tego starcia, wyszli częstochowianie, którzy odnieśli przekonywujące zwycięstwo 52:38.

Pomimo porażki zielonogórzan, cieszyć może postawa Michała Curzytka, który w sześciu startach, zgromadził 17 pkt.

W moim wykonaniu było całkiem ok. Drużynowo niestety nie udało się wygrać. Widać, że brakło Krzycha Sadurskiego. 

W zespole Włókniarza najlepiej punktował Szymon Ludwiczak, który zgromadził na swoim koncie 12 “oczek”. Warto zaznaczyć, że uczynił to, stając pod taśmą, zaledwie cztery razy. 4 punkty dla Falubazu zdobył Oskar Hurysz, który w niedzielnych zawodach DMPJ zanotował groźny upadek. Jak się czuje?

Upadek dalej mi doskwiera. Było to dość mocne uderzenie. Muszę poczekać aż ciało się trochę odblokuje i pozwoli na normalną jazdę. Mam dość mocne ograniczenia ruchowe, szyja jest mocno spięta. Najważniejsze, że nie mam złamań. Każda styczność z motorem sprawia mi na razie ból.

Hurysz poobijany, zaś Krzysztof Sadurski leczy kontuzjowaną rękę i w piątkowym meczu w Lublinie na pewno nie wystąpi. W awizowanym składzie na mecz z Motorem znalazł się Kacper Rychliński. Czy zatem wychowanka Falubazu zobaczymy w meczu przeciwko mistrzom Polski?

Zobaczymy, dwie zmiany możemy zawsze zrobić, ale rewolucji nie będzie. Nie mamy zawodników, którymi możemy się wzmocnić. Czy pojedzie Rychliński, czy Łopuski? Mateusz też wrócił do jazdy po kontuzji łopatki. Na siłę nie będziemy pchać zawodników na tor, którzy nie są zdrowi. Priorytetem jest mecz z Częstochową za dwa tygodnie. Zobaczymy, kto pojedzie w Lublinie. Jeszcze nie wiem, zobaczymy, jak będą wyglądać zdrowotnie zawodnicy.

Najbliższe spotkanie Ekstraligi U24 z udziałem żużlowców Falubazu, zostanie rozegrane za tydzień, we wtorek, o 17:00. Będzie to mecz wyjazdowy, a przeciwnikiem żółto-biało-zielonych będzie U24 Beckhoff Sparta Wrocław.

Mecz w PGE Ekstralidze w Lublinie w ten piątek, 17 maja o 18:00.

Miłosz Weryszko

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00