ZIELONA GÓRA:

Na co dzień ufamy im najbardziej, a teraz jest ich dzień! Strażacy będą świętować, a my razem z nimi

Jeżdżą do pożarów traw, lasów, czy domów, jeżdżą do wypadków, kolizji i plam na drogach, ale przede wszystkim ryzykują życie, żebyśmy mogli być bezpieczni. Strażacy to obecnie jeden z najbardziej zaufanych zawodów na świecie, dlatego warto uczcić dzień naszych dzielnych bohaterów.

W Zielonej Górze dzień strażaka odbędzie się 6 maja. Podczas niego zaprezentują się jednostki Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Strażacy przedstawią sprzęt ratowniczo-gaśniczy oraz zdradzą nieco tajemnic związanych z ich zawodem. Najwięcej dzieje się wtedy, kiedy nikt tego nie widzi, ponieważ to właśnie strażacy najczęściej znajdują się pierwsi na miejscu zdarzenia.

Pokazy będą odbywały się od godziny 11:00 do 16:00 na parkingu przy Centrum Biznesu. Natomiast o godzinie 12:00 odbędzie się msza w intencji strażaków w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela. Jako, że będzie to dzień naszych bohaterów, nie zabraknie wręczenia odznaczeń, nadania awansów oraz uhonorowania nagrodami i wyróżnieniami.

Więcej informacji znajdziecie na poniższym plakacie.

mat. prasowy
Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00