WAŻNEZIELONA GÓRA:ŻUŻEL:

Dudek dał wygraną Apatorowi! [WIDEO]

Emocje do końca towarzyszyły kibicom na Motoarenie. NovyHotel Falubaz zwłaszcza w drugiej fazie zawodów dzielnie stawiał się Apatorowi, ostatecznie lepsi torunianie, którzy wygrali 46:44.

Spotkanie zaczęło się od wygranej gospodarzy 4:2. Triumfował Patryk Dudek, który na mecie był przed Jarosławem Hampelem, zaś na dystansie z Rasmusem Jensenem poradził sobie z Wiktor Lampart. Bieg młodzieżowy z kolei 4:2 wygrali zielonogórzanie. Krzysztof Sadurski nie dał się wyprzedzić Krzysztofowi Lewandowskiemu, a trzeci finiszował, choć z daleką stratą do dwójki prowadzących, Oskar Hurysz.

Trzy podejścia miał bieg trzeci. W pierwszej odsłonie upadł Emil Sajfutdinow, w drugiej też, ale wespół z Michałem Curzytkiem. Znacznie poważniej ucierpiał żużlowiec Falubazu, który w powtórce się nie pojawił. W niej podwójnie wygrali torunianie. Sajfutidnow z Pawłem Przedpełskim prowadzili z Piotrem Pawlickim od startu do mety.

Po pierwszej serii startów przewaga Apatora jeszcze wzrosła. W czwartym biegu gospodarze wygrali 4:2 i tym samym było 15:9. Robert Lambert nie dał szans Przemysławowi Pawlickiemu. Starszy z braci przyjechał do mety przed Antonim Kawczyńskim, z którym nie nawiązał walki Sadurski.

W piątym biegu Falubaz przez trzy okrążenia prowadził podwójnie. Świetny start Rasmusa Jensena i Przemysława Pawlickiego nie dał jednak wygranej 5:1 zielonogórzanom. Na pierwszym łuku czwartego okrążenia kosztowny błąd popełnił starszy z braci, który wykorzystał Przedpełski. Po drugiej serii prowadzenie Apatora wzrosło jednak do ośmiu punktów – 25:17, bo wyścigi szósty i siódmy miejscowi wygrywali po 4:2.

Zielonogórzanie w trzeciej serii nie zniwelowali strat, ale od tego momentu na dobre zaczęli wygrywać biegi. „Trójki” zapisali na swoim koncie Piotr Pawlicki w dziesiątym wyścigu i gonitwę wcześniej Jarosław Hampel. Po starcie do „Małego” w dziewiątej odsłonie dołączył Jan Kvech, ale Czecha na dystansie minęli Lambert i Dudek. Tym samym po raz pierwszy za zawodnikiem Falubazu w tym meczu przyjechał do mety Brytyjczyk, zaś miano niepokonanego zachował Sajfutdinow.

Na pierwsze podwójnie zwycięstwo zielonogórzanie czekali do jedenastego biegu. W nim uprzywilejowane, najlepsze pierwsze pole wykorzystał Przemysław Pawlicki, do którego dołączył Jarosław Hampel. Lider Falubazu nie dał się dogonić ani Przedpełskiemu, ani Dudkowi i po jedenastu wyścigach z ośmiu „oczek” przewagi Apatora została połowa – 35:31. Na dobrym kursie zielonogórzan utrzymał w dwunastym biegu Kvech. Czech, pewnie wygrywając zLampartem i Krzysztofem Lewandowskim uratował remis.

Przed biegami nominowanymi też pozostał dystans czterech „oczek” (41:37). Ponownie na czele przyjechał żużlowiec Falubazu w biegu trzynastym. Piotr Pawlicki świetnie wystartował z pierwszego pola i nie dał się dogonić Lambertowi i Sajfutdinowowi, a przez pierwsze okrążenie z liderami Apatora konkurował też Jensen. Duńczyk finiszował jednak czwarty. 

W czternastym wyścigu najpierw upadł na pierwszym łuku Przedpełski. Ze startu najlepiej wyszli zielonogórzanie – Kvech i Hampel. W powtórce bez wykluczonego Przedpełskiego zielonogórzan ograł Dudek, który na pierwszym łuku rozprawił się z Hampelem, a na trasie minął Kvecha. Jak się później okazało, była to “trójka” na wagę zwycięstwa gospodarzy.

Falubaz przed ostatnim biegiem przegrywał 40:44. Meczowy punkt mogli uratować bracia Pawliccy, ale za rywali mieli liderów Apatora. Lambert i Sajfutdinow tylko po razie oglądali plecy zielonogórzan. W piętnastym wyścigu sensacji nie było, choć ze startu na 5:1 wyszli zielonogórzanie. Piotr próbował utorować drogę Przemysławowi. Młodszy z braci triumfował, ale Przemka wyprzedził jeszcze na pierwszym okrążeniu Sajfutdinow. Goście wygrali 4:2, ale cały mecz Apator 46:44.

Więcej o meczu w magazynie W69 na 96FM w poniedziałek o 11:15 w Radiu Index i w Index TV.

Apator:
9. Patryk Dudek 9+1 (3,1,1*,1,3)
10. Robert Lambert 10 (3,3,2,2,0)
11. Wiktor Lampart 5 (1,0,2,2)
12. Paweł Przedpełski 5+2 (2*,2,1*,0,w)
13. Emil Sajfutdinow 12+1 (3,3,3,1*,2)
14. Mateusz Affelt 0 (0,-,0)
15. Krzysztof Lewandowski 4+1 (2,1,1*)
16. Antoni Kawczyński 1 (1)

NovyHotel Falubaz:
1. Jarosław Hampel 8+1 (2,t,3,2*,1)
2. Jan Kvech 7 (-,2,0,3,2)
3. Rasmus Jensen 4+1 (0,3,1*,0)
4. Przemysław Pawlicki 9 (2,1,2,3,1)
5. Piotr Pawlicki 12 (1,2,3,3,3)
6. Krzysztof Sadurski 3 (3,0,0)
7. Oskar Hurysz 1 (1,d,0,0)
8. Michał Curzytek 0 (u)

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00