ZIELONA GÓRA:

Dom dla mruczków, miejsce pracy i relaksu dla ludzi. Niedługo ruszy kocia kawiarnia!

W Zielonej Górze powstaje nietypowy lokal. Będą w nim przebywać… koty. To inicjatywa fundacji Ko-Ta, która chce zwrócić uwagę na los porzuconych lub błąkających się zwierząt.

Kocia kawiarnia jest pomysłem podchwyconym z innych miast. Podstawowym założeniem jest to, że w jednym pomieszczeniu przebywają ze sobą ludzie i miauczące czworonogi. Zanim jednak wstąpimy do kawiarni, powinniśmy wiedzieć, jak się zachować.

Chodzi nam o dobro nie tylko naszych kotów, ale też odwiedzających. Głównym punktem naszego regulaminu jest ograniczenie wiekowe. Dla dzieci poniżej 7. roku życia będą organizowane osobne zajęcia w kawiarni. Dlatego nie będą mogły odwiedzać nas w powszednie dni. Zależy nam też, żeby goście zachowali ciszę w lokalu. Jednym z punktów regulaminu jest to, żeby nie przeszkadzać kotom, nie wyciągać na siłę z kryjówek, nie budzić, nie brać na ręce i nie głaskać bez ich przyzwolenia.<span class="su-quote-cite">Aneta Kokawska-Tadra, fundacja Ko-Ta</span>

Mieszkańcami kawiarni będą koty, które nie miały swoich domów i zostały przygarnięte z ulicy. Budynek powstaje dzięki pomocy Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej. Będzie funkcjonował również z korzyścią dla ludzi.

Tworząc kocią kawiarnię, rozglądałam się za środkami, za dotacjami. Od koleżanki usłyszałam, że w Zielonej Górze funkcjonuje Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej. Tam też trafiłam na dłuższą rozmowę. Uznałam, że stworzenie fundacji, połączenie swojej pasji z zarobkiem i z pomaganiem zarówno ludziom jak i kotom, jest czymś trafionym. Dlatego zdecydowałam się na otwarcie fundacji. Kawiarnia będzie działała przy fundacji. OWES wsparł nas, udzielając nam dotacji na stworzenie dwóch miejsc pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.<span class="su-quote-cite">Aneta Kokawska-Tadra</span>

Kocia kawiarnia będzie działać przy ulicy Drzewnej (wejście będzie możliwe od ulicy Licealnej). Fundacja Ko-Ta planuje otworzyć ją w połowie lutego.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00