ZIELONA GÓRA:

Dokąd na ferie? Może szlakiem zielonogórskich ogrodów albo Złotej Łączy?

Szlak lasów, wody czy ogrodów to propozycje Lubuskiego Teatru na spacery po mieście. w taki właśnie sposób możemy spędzić ferie zimowe. Wędrówkę ułatwią nam mapy, które ukazały się w internecie.

Mapy powstały w ramach projektu „Naturalnie teatr”. Latem kilku przewodników pokazało mieszkańcom przyrodnicze bogactwo Zielonej Góry. Przygotowali również trasy tych wypraw, które teraz można pokonać samodzielnie.

Mapy dostępne są na stronie naturalnieteatr.pl. Jest do pobrania 5 map spacerowych, 5 zielonych szlaków – szlak wody, lasów, drzew, zielonych nieużytków i ogrodów. Każda mapa ma swoją specyfikę. Myślę, że najkrótszą trasą byłby szlak drzew, bo wiedzie przez śródmieście. To świetna propozycja dla rodzin.

Spacery mogą być dla zielonogórzan bardzo odkrywcze. Niektórzy przekonali się o tym już podczas projektu, gdy po raz pierwszy oglądali miejskie strumyki lub zielone nieużytki.

Uczestnicy spacerów bardzo często byli zaskoczeni tym, że obszary zielone występują w samym centrum miasta. Szlak Złotej Łączy jest tutaj świetnym przykładem – trasa spacerowa zaczyna się „dżunglą”, przepięknymi, dzikimi, zielonymi terenami.

Projekt „Naturalnie teatr” zaowocował również słuchowiskiem „Dźwiękowa fauna miasta” i wideowarsztatami. Efekty można zobaczyć i odsłuchać na stronie naturalnieteatr.pl.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00