ZIELONA GÓRA:

Dobry bit, rym i flow to ich broń. Bitwa rapowych wojowników w tę sobotę!

WySPa gotowa do bitwy na głosy, słowa i improwizację! W klubie studenckim na kampusie B Uniwersytetu Zielonogórskiego odbędzie się Freestyle Battle o Kafla. W rapowe szranki stanie ze sobą kilkunastu lokalnych raperów.

W tej chwili wiadomo, że w zmaganiach wystartuje 16 uczestników. Ponieważ jednak do udziału będzie można zapisać się jeszcze przed bitwą, organizatorzy oczekują ponad 20 osób. Na rozgrzewkę przed rywalizacją – koncerty lokalnych artystów.

Główną ideą naszych imprez jest dawanie szansy na koncert mniej znanym artystom. Tym razem będzie ich pięciu, z tego względu, że bitwa będzie większa. Po koncertach rozpocznie się bitwa freestyle’owa. Później, w przerwie da swój popis możliwości Zgas – gwiazda światowego formatu, jeśli chodzi o beatbox. A po beatboxie dalsza część bitwy, finał i afterparty.Maciej Filipowicz

Na scenie wystąpi także Kriz, znany ze współpracy z zielonogórską wytwórnią Charyzma Records.

Rymy i flow zawodników oceni m.in. Filipek, czyli Filip Marcinek. Raper dawniej sam brał udział we freestyle’owych bitwach. W 2014 i 2015 roku wygrał Wielką Bitwę Szczecińską. Dziś zajmuje się sędziowaniem. W 2017 wydał minialbum „Gra na emocjach”.

Piąta edycja Freestyle Battle o Kafla – w sobotę o 20:00 w klubie WySPa. Więcej w rozmowie Macieja Filipowicza z Martyną Nadstogą.

Maciej Filipowicz

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00