ZIELONA GÓRA:

Do której lekcje w zielonogórskich szkołach? Zaglądamy do podstawówki i do liceum

Jeszcze przed pierwszym dzwonkiem w szkołach, Jarosław Skorulski zapowiedział, że w Zielonej Górze uczniowie nie będą kończyć zajęć w godzinach wieczornych. Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych zapewnił, że pomimo tzw. “podwójnego rocznika” zielonogórskie placówki nie będą pracowały dłużej niż do godziny 17:00. 

Odwiedziliśmy Zespół Edukacyjny nr 9 w Zielonej Górze, a dokładniej Szkołę Podstawową nr 11. Odpowiedzi na pytanie, o której dzieci opuszczają budynek szkoły udzieliła Jolanta Wąsik, wicedyrektor placówki.

Nasz plan udało się bardzo korzystnie ułożyć. Klasy 1-3 mają zajęcia od 8:00 do 16:00, będziemy próbowali jeszcze go poprawiać. W klasach 4-8, mają dzieci maksymalnie do godziny 15:00 i też będzie jeszcze ulegał ten plan zmianom, ale w takim korzystnym znaczeniu. Jolanta Wąsik

Sprawdziliśmy także, jak wygląda sytuacja w szkole średniej. Zapytaliśmy Ewę Jarmołowską, wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego.

W naszej szkole uczniowie mają wybór języków obcych i przedmiotów rozszerzonych w tak zwanych grupach międzyoddziałowych, przez to powstaje pewien problem z ułożeniem planu, ale ostatnia godzina, o której mogą kończyć, bo oczywiście tak nie jest codziennie, to godzina 16:10. mgr Ewa Jarmołowska

Zajęcia w naszym mieście, trwają najdłużej w IV i V Liceum Ogólnokształcącym oraz w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 3 “Ekonomik”. Ostatni dzwonek wybrzmiewa tam o 16:30.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00