LUBUSKIE:WAŻNEZIELONA GÓRA:

Długi weekend na drogach. Policja apeluje o ostrożność

Przed nami kolejny długi weekend. Jak zawsze w takich sytuacjach – policja apeluje o ostrożność i rozsądek. Tym bardziej, że wiele osób spędzi ten czas w podróży. Policjanci przypominają nie tylko o przygotowaniu auta, ale również o zasadach bezpieczeństwa już w trasie. Dostosowanie prędkości jazdy do warunków i przepisów – to podstawa. Tak jak podstawą powinno być wsiadanie za kółko wyłącznie w stanie trzeźwym.

O czym jeszcze warto pamiętać? O umiejętności tworzenia korytarza życia – mówi podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik prasowy KMP w Zielonej Górze.

Jeżeli podróżujemy drogami ekspresowymi lub autostradami, zalecamy pamiętać o korytarzu życia. Po pierwsze wzrasta prawdopodobieństwo uratowania życia osób poszkodowanych. Szybsza pomoc dla nich, oznacza krótszy czas oczekiwania w korku. Czyli szybciej ruszymy dalej.

Wybierając się w podróż, warto pamiętać o dostępie do wody i przekąsek. Bo w trasie wydarzyć się może wszystko.

Woda myślę, że jest niezbędnym elementem. Szczególnie jest to ważne, jak jest ciepło. Albo przewozimy dzieci. Musimy pamiętać o nawadnianiu organizmu. Poza tym pamiętajmy także o przystankach. Trzeba się co jakiś czas przewietrzyć. 

Podinsp. Stanisławska przypomina – na drogach w całym kraju będzie więcej nie tylko podróżujących, ale i patroli policji.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00