ZIELONA GÓRA:

Deszcz nagród dla pedagogów. Dla nich praca to nie tylko lekcje

Zielonogórscy nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkół świętowali Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji wielu z nich zostało nagrodzonych za swoją pracę – nie tylko przy tablicy, ale również na rzecz szkoły i całej edukacji.

Laury dla nauczycieli przyznano w trzech kategoriach.

Jest to jeden z tych momentów w roku, gdzie chcemy podziękować tym, którzy w ostatnim roku czy ostatnich latach wykonywali swoją pracę sumiennie, którzy dali się poznać rodzicom i kolegom z pracy jako ci, którzy są liderami w swoich jednostkach. Pierwsza kategoria, ta najbardziej obszerna, to nagrody za osiągnięcia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze. Następna to nagrody za pozyskanie środków unijnych. I trzecia – za projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra”.Jarosław Skorulski, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Urzędu Miasta

– Obecnie przed nauczycielami jest dużo więcej wyzwań niż kiedyś. Nauczyciel jest wychowawcą i przewodnikiem każdego dziecka – uważa Ewa Kuczak, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 17 w Zielonej Górze.

Szczególnie mogę mówić o edukacji przedszkolnej, gdzie pracujemy z najmłodszymi dziećmi. Dla nich nauczyciel jest najważniejszą osobą, najbardziej znaczącą, dzięki której poznają, jak poruszać się w życiu, jak porozumiewać się z innymi, jak współżyć w grupie rówieśniczej, jak się zachowywać. Myślę, że nauczyciele są w stanie temu sprostać. Mają, oprócz swoich podstawowych kwalifikacji do wykonywania zawodu, pokończone terapie pedagogiczne, liczne kursy. Wykorzystują swoją wiedzę w pracy z dziećmi, bogacąc swój warsztat i naprawdę bardzo dobrze pracując.Ewa Kuczak

Nagrody za osiągniecia dydaktyczne, wychowawcze i opiekuńcze otrzymało 92 nauczycieli. Za pozyskiwanie funduszy do szkół wyróżniono 51 osób, a za udział w projekcie „Modernizacja kształcenia zawodowego w mieście Zielona Góra” – 13.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00