SPORT:ZIELONA GÓRA:

Deptak pełen przeszkód! Tak wyglądał Runaway Drogbruk Zielona Góra [WIDEO]

Przerzucanie opon, wbieganie na 4-metrową rampę, podciąganie na linach – takie m.in. przeszkody czekały na uczestników w weekend u stóp ratusza. W samym sercu miasta odbyła się druga edycja Runaway Drogbruk Zielona Góra, czyli biegów z przeszkodami.

To druga edycja zmagań w centrum Zielonej Góry. Ich inicjatorem, organizatorem i uczestnikiem był Rafał Kasza. Na co dzień miejski radny przyznał w rozmowie z Radiem Index, że tego typu zawody w centrum miasta to możliwość spopularyzowania tej wciąż młodej dyscypliny sportu.

Chcemy wyjść z tą dyscypliną z krzaków, z lasów do ludzi, którzy są na starówce przypadkiem. Przyszli tu na kawę, na obiad, a przy okazji mogą zaznajomić się z tą dyscypliną, zobaczyć zmagania najlepszych zawodników w Polsce.

Na torze „Ninja” z identycznymi przeszkodami musieli się zmierzyć panowie, jak i panie. Mocno reprezentowany był Kostrzyn nad Odrą. Mówi jedna z uczestniczek tamtejszego WF Teamu – Aleksandra Michalak.

Endorfiny, radość, możliwość pokonywania własnych słabości. Emocje mam do teraz, zresztą wyglądam, jakbym się z kimś biła, a w ogóle nie mam w sobie agresji! To uczucie, że ktoś w ciebie wierzy. Gdy twoja głowa mówi nie, są ludzie, którzy pchają cię dalej!

W sobotę rywalizowali najlepsi z najlepszych. W zmaganiach w kategorii elita triumfował Mateusz Kaczmarski ze Skwierzyny. W niedzielę oprócz startów dorosłych odbyły się zawody dla dzieci.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X