ZIELONA GÓRA:

Debata o zielonogórskiej zieleni

Zdaniem wprowadzającego do debaty, prof. Andrzeja Greinerta, pojedyncze działania nie zapewnią sukcesu. Potrzebna jest całościowa strategia. – Bez jasnego, konkretnego umieszczenia polityki zazielenienia miasta całościowych planach zagospodarowania przestrzennego nic z tego dobrego nie będzie. Kwestia zazielenienia miasta, to nie jest sprawa urządzenia skweru „A” czy „B” czy posadzenia krzewów przy jakiejś ulicy – twierdzi nasz rozmówca.
 
Greinert zwrócił uwagę, że boiska i zieleńce często rozmieszczane są przypadkowo. Innym problemem jest przeznaczenie terenów rekreacyjnych. – Nie wszyscy mogą biegać po boisku czy uprawiać sport. Dzieci czy starsi też potrzebują terenów dla siebie – wyjaśnił nasz rozmówca. Na spotkaniu pokazano również efekty współpracy włodarzy Bytomia Odrzańskiego i Poznania z architektami przestrzeni.
 
Z efektów debaty zadowolona jest Magdalena Kamińska, studentka Uniwersytetu Zielonogórskiego. – Wnioski na debacie były bardzo trafne. Trzeba zorganizować coś takiego jeszcze raz – mówi studentka. Dodajmy, że wczorajsze spotkanie zorganizowało Stowarzyszenie Zielonogórskie Perspektywy wraz z Zielonogórskim Towarzystwem Upiększania Miasta.

 

Autor: Katarzyna Zagożdzon

Zobacz więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back to top button
0:00
0:00