ZIELONA GÓRA:

Czym jest konstytucja dla biznesu? Jak założyć firmę? O tym wkrótce w Domu Harcerza

„Biznes w dobrej formie” to nazwa szkolenia, które urząd miasta poprowadzi dla lokalnych przedsiębiorców. Osoby, które myślą o założeniu własnej firmy lub chcą zmienić formę działalności, dowiedzą się, jak to zrobić. To ważne zwłaszcza teraz, gdy zmieniły się przepisy.

Podstawowe informacje o prowadzeniu firmy przedstawi Grzegorz Stodolny – inspektor w Biurze Przedsiębiorczości i Działalności Gospodarczej urzędu miasta. Będą to np. nowe prawa i obowiązki przedsiębiorców.

Przede wszystkim, jeżeli chodzi o funkcjonowanie Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej – w jaki sposób założyć działalność gospodarczą w urzędzie miasta, ale również przez internet. Również przepisy wynikające z nowych ustaw, czyli możliwość zawieszenia działalności wstecz czy powołanie prokurenta, pełnomocnika.Grzegorz Stodolny

Drugą część szkolenia poprowadzi adwokat Joanna Lubecka. Przedstawi formy działalności gospodarczej oraz ich zalety i wady. Natomiast trzecia część będzie poświęcona pozyskiwaniu funduszy na działalność – dofinansowaniom lub pożyczkom.

Rokrocznie przedsiębiorców w Zielonej Górze przybywa – mówił wiceprezydent Dariusz Lesicki. W ubiegłym roku w mieście powstało prawie 500 nowych podmiotów gospodarczych. Są to przedsiębiorstwa zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Chcielibyśmy, aby rok 2019 był podobny, aby podmiotów powstawało coraz więcej. Myślę, że prowadzenie działalności gospodarczej, praca na własny rachunek daje szansę na to, by z pucybuta stać się milionerem. Czego wszystkim tym, którzy rozpoczną albo prowadzą działalność, życzę.Dariusz Lesicki

Szkolenie dla przedsiębiorców odbędzie się w kolejny wtorek, 28 maja o godzinie 10:00 w Domu Harcerza przy ulicy Wyszyńskiego.

Zobacz więcej
Back to top button
X