ZIELONA GÓRA:

Część przedszkoli otwarta od jutra, część jeszcze się przygotowuje

Zielonogórskie przedszkola przygotowują się do wznowienia działalności. W placówkach będą musiały obowiązywać szczególne zasady higieny. To ustalenia władz przedszkoli z Departamentem Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Zgodnie z zaleceniami, w przedszkolach będzie prowadzona m.in. dezynfekcja miejsc, z których korzystają dzieci.

Wszystkie przedszkola w Zielonej Górze będą otwarte od godziny 7:00 do 16:00. Dzieci będą przyprowadzane od godziny 7:00 do 8:00. Dzieci będą miały możliwość korzystania z placu zabaw – codziennie plac zabaw będzie dezynfekowany. Pomieszczenia przedszkolne po wyjściu dzieci do domu będą ozonowane.

Przypomnijmy, że zgodnie z informacjami rządu, przedszkola będą mogły zostać otwarte od jutra, 6 maja. Niektóre z nich zdecydowały się jednak przesunąć termin ze względów bezpieczeństwa.

Oczywiście podzielamy wspólne marzenie powrotu do normalności sprzed epidemii. Aczkolwiek termin wyznaczony przez rząd jest dla nas terminem zbyt szybkim, gdyż jesteśmy świadomi odpowiedzialności za zdrowie i życie dzieci, rodzin i całej kadry pedagogicznej. Musimy przygotować przedszkole na pobyt najmłodszych z uwzględnieniem wszystkich procedur, wytycznych GIS w reżimie sanitarnym – ochrony osobistej dzieci i opiekunów, izolacji, sterylizacji. Więc nasza decyzja oznacza, że przygotowujemy się na otwarcie na 11 maja.

Rodzice zostali poinformowani o tym terminie. Otrzymali również wewnętrzne zarządzenia przedszkola i dane o procedurach, które w nim obowiązują.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00