KSIĄŻKA:ZIELONA GÓRA:

Czas na Lubuskie Wawrzyny. Tym razem plebiscyt będzie w okrojonej wersji [WIDEO]

Będzie kolejna edycja Lubuskich Wawrzynów. Tym razem jednak okrojona – bo o tytuł mistrza pióra nie powalczą już dziennikarze. Zmian nie ma jednak w kwestii nagród literackich i naukowych. Nowością tej odsłony plebiscytu będzie też nagroda czytelnicza.

Jakie warunki muszą natomiast spełnić osoby walczące o wawrzyny? O tym Przemysław Bartkowiak, koordynator Lubuskich Wawrzynów.

Książki, które do nas wpływają muszą być w trzech egzemplarzach złożone. Do tego deklaracja podpisana przez autora. Składamy to wszystko w sekretariacie do 21 stycznia. 

I to właśnie po tej dacie ruszy głosowanie dla czytelników. Kapituły poszczególnych kategorii wybiorą natomiast zwycięzców kategorii głównych. Jak mówi Agnieszka Ginko, sekretarz Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, książki trafią później na biblioteczne półki. Zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie.

W każdej naszej kategorii zostaną nominowane 3 książki. Czyli mamy 6 książek nominowanych. Jest też to swego rodzaju promocja tych autorów. Do tego będzie również dyplom za walory edytorskie książki. Będzie też wybrany najlepszy debiut. 

Po raz 17 przyznany będzie także Lubuski Wawrzyn Naukowy. Mówi Anita Lange – Fijołek, sekretarz wawrzynu naukowego.

Książka musi mieć pełen warsztat naukowy. Czyli przypisy i bibliografię. Nie może być też pozycją zbiorową wydaną pod redakcją.

Przypomnijmy – termin przyjmowania zgłoszeń mija 21 stycznia.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Zgłoszenie błędu w tekście

Zaznaczony tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: