KULTURA:ZIELONA GÓRA:

Cyber Marian, Nerd Kobieta i mnóstwo gier, czyli fantastyczny weekend w Krzywym Kominie!

Przed nami jeden z najstarszych festiwali fantastyki w Polsce. Po raz 33. w Zielonej Górze odbędą się Bachanalia Fantastyczne. To sztandarowa impreza zielonogórskiego klubu Ad Astra.

Przez lata wydarzenie koncentrowało się głównie na fantastyce. Nadal pozostaje ona dominującym motywem, ale impreza ewoluuje. Pojawiają się na niej eksperymenty naukowe, turnieje gier i spotkania z osobowościami internetowymi.

Udało nam się zaprosić youtuberów, ludzi związanych z internetem. Oczywiście jest to dedykowane trochę młodszym fantastom. Gwiazdą tego bloku będzie Cyber Marian, youtuber z ponad milionem subskrypcji, znany z serii sucharów internetowych, przeróbek innych tworów popkultury, takich jak trailery filmowe. Oprócz tego będzie Nerd Kobieta, czyli Dominika Tarczoń. Wydała w tym roku pierwszą książkę i to nie w self publishingu, tylko normalnie w wydawnictwie, co nie jest zbyt częste, jeśli chodzi o gwiazdy internetowe.Arkadiusz Sobański, koordynator Bachanaliów Fantastycznych

W Krzywym Kominie zagoszczą także pisarze: Łukasz Orbitowski, autor powieści „Kult”, Michał Cetnarowski, redaktor „Fantastyki” i Cezary Zbierzchowski, który zaprezentuje książkę „Distortion”. Odbędzie się również spotkanie poświęcone Maciejowi Parowskiemu.

Człowiekowi, który dla popkultury w Polsce, a szczególnie dla literatury fantastycznej zrobił bardzo dużo. Maciek był przez wiele lat naszym gościem. Niestety zmarł w tym roku, w czerwcu. Będzie spotkanie poświęcone pamięci Macieja i będzie też zielonogórska premiera książki „Moje małpy, wasz cyrk”, która wyszła już po jego śmierci. Między innymi Michał Cetnarowski uczestniczył w ostatnich pracach nad tą książką.Waldemar Gruszczyński, Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra

Premierę będzie miał dziewiąty tom „Fantazji Zielonogórskich”. Seria ta składa się z najlepszych tekstów, które wpływają na konkurs na opowiadanie fantastyczne.

Bachanalia Fantastyczne odbędą się w ten weekend w Krzywym Kominie przy ulicy Fabrycznej. Rozpoczną się w piątek o 15:00.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: