ZIELONA GÓRA:

Coś miłego dla oka i coś dla zręcznych rąk. Weekend z nauką i zabawą w Centrum Przyrodniczym

Przy ulicy Dąbrowskiego zapowiada się weekend bogaty w atrakcje. Skorzystają z nich wszyscy zainteresowani naturą i sztuką oraz ci, którzy chcą przygotować się do świąt. Na początek zajrzymy w kalejdoskop i nie tylko.

„Kalejdoskop” to tytuł wystawy, która zostanie zaprezentowana od dziś, 5 kwietnia.

To nasza kolejna wystawa czasowa, która przyjeżdża do nas z Gdańska. Zwiedziła już niektóre centra nauki i cieszyła się bardzo dużą popularnością. Wystarczy powiedzieć, że Młyn Wiedzy w Toruniu raz tę wystawę wynajął, po czym po jakimś czasie ponownie poprosił wystawcę o jej użyczenie. Tym razem mamy przyjemność gościć tę wystawę u nas. Jest ona poświęcona optyce, ale optyce przedstawionej w sposób bardzo atrakcyjny. Będą zwierciadła, oczywiście nie zabraknie olbrzymiego kalejdoskopu, będą pryzmaty.dr Krystyna Walińska, kierownik Centrum Przyrodniczego

Wystawa zostanie otwarta o godzinie 12:00. Będzie dostępna w Centrum Przyrodniczym aż do jesieni.

W sobotę, 6 kwietnia odbędzie się za to wernisaż wystawy „Magia linorytów”. Ekspozycja składa się z prac wykonanych ręką Arety Fedak – artystki, której wielką pasją, oprócz sztuki, jest przyroda.

Pani Areta Fedak głównie skoncentrowała się na zwierzętach. Jej ulubionym zwierzęciem jest zebra, która fantastycznie wychodzi w tonacji biało-czarnej. Będą więc zebry w kilku wydaniach, także ptaki, głównie świat zwierząt wykonany techniką linorytu.dr Krystyna Walińska

Linoryt to nazwa techniki graficznej, a także dzieła wykonanego za jej pomocą. Artysta najpierw żłobi rysunek w linoleum, a następnie pokrywa go farbą i odbija na papierze. Otwarcie wystawy będzie połączone z pokazem tworzenia takich grafik. To już w sobotę o godzinie 16:00.

Z kolei w niedzielę, 7 kwietnia o 12:00 Centrum Przyrodnicze zachęca do udziału w warsztatach wielkanocnych. Uczestnicy będą wykonywać świąteczne ozdoby. W zajęciach mogą wziąć udział dzieci powyżej 5. roku życia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00