ZIELONA GÓRA:

Co ze ścieżką rowerową na Nowojędrzychowskiej?

– To jest miejsce, w którym prowadzimy spór prawny – mówi prezydent Janusz Kubicki o powstaniu ścieżki rowerowej na ul. Nowojędrzychowskiej. O inwestycję pytał słuchacz w programie Prezydent na 96 FM.

Chodzi o odcinek naprzeciwko zakładu betoniarskiego. Włodarz Zielonej Góry mówił, że sprawa jest w sądzie. Teren należy do miasta, ale inwestycję blokuje prywatna firma.

Nie może być tak, że jesteśmy właścicielem terenu i nie możemy skończyć inwestycji od 1,5 roku, a ktoś nam się w oczy śmieje. Mieszkańcy i ja też, patrzymy na to, jak na fatamorganę albo coś dziwnego, bo tam jest 10 metrów wyrwy. To jest teren miasta. Janusz Kubicki

Prezydent ubolewa nad tym, że sprawa toczy się tak długo. – Jest mi wstyd za polski wymiar sprawiedliwości – dodaje Janusz Kubicki.

Mamy pieniądze, chcemy zrobić coś na swoim własnym terenie i nie możemy, bo są jakieś kruczki prawne, w których grzęźniemy. Ktoś nie przyjdzie, nie ma tego, tamtego i sprawa się bez przerwy toczy. To jest dla mnie nie do przyjęcia, ale muszę postępować zgodnie z przepisami prawa. Chciałbym, żeby ta ścieżka została skończona.Janusz Kubicki

Więcej w całym programie Prezydent na 96 FM. Program w każdą środę o 12:30. Pytania piszcie przez cały tydzień na adres: Prezydent@wZielonej.pl.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: