ZIELONA GÓRA:

Co na WOŚP szykuje Wioleta Haręźlak?

Była już pokojówką, kominiarzem i szoferem. Teraz pójdzie krok dalej i będzie rajdowcem! Wioleta Haręźlak rozpoczęła przygotowania do 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wcześniej wiceprezydent, a obecnie dyrektor Departamentu Oświaty i Spraw Społecznych w zielonogórskim urzędzie słynie z nietypowych licytacji orkiestrowych, na których oferuje swoją pracę, w różnym charakterze. Tym razem zamierza wcielić się w rolę rajdowca. Od kilku lat, przy okazji zielonogórskiego finału WOŚP, odbywa się rajd turystyczny, gdzie swoje możliwości prezentują różne, zarejestrowane pojazdy terenowe. Okazuje się, że Wioleta Haręźlak jest miłośniczką off roadu.

Fajnie by było, gdyby ktoś zdecydował się ze mną przejechać. Ja mu zafunduję taką dawkę adrenaliny, pokażę mu, ile można przeżyć, jak można poznać samego siebie. Dzisiaj sprawdziłam to na marszałku Poryckim. Powiem szczerze, że ciężko było bardzo. Powiedziałam mu, żeby sam usiadł za kierownicę. Pojechaliśmy na jedną z mniejszych górek. On powiedział do mnie: ja tu widzę tylko niebo! Ja mu odpowiedziałam, że musi mieć zaufanie do samego siebie i do samochodu: spadaj! tam musi być jakiś dalszy ciąg.Wioleta Haręźlak

W tym roku Wioleta Haręźlak pojawiła się w charakterze pokojówki i zwycięzcy licytacji wyprasowała koszule. W przeszłości parała się także innych zajęć. Zwycięzcy licytacji zawsze zasilali konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Najbardziej pamiętam czyszczenie komina. Nie dlatego, że to było takie spektakularne, ale pamiętam, że pan, który to wylicytował, nie wiedział, kiedy ja przyjadę. To było w tłusty czwartek, w Łężycy. Gdy wyszedł przed dom, to płakał, gdy zobaczył mnie i to całe zamieszanie. Ja z kolei przekonałam się, że to strasznie ciężka praca!Wioleta Haręźlak

Program Prezydent na 96 FM do zobaczenia na portalu wZielonej.pl. W audycji także m.in. podsumowanie roku z punktu widzenia zielonogórskiej oświaty.

Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl+Enter.

Zobacz więcej
Back to top button
X

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: