ZIELONA GÓRA:

Co kryją miejskie parki? Na ferie – zagadki od ZOK-u!

Ferie bez wyjazdów też mogą być ciekawe. Nawet, gdy do pozostania w mieście zmusza nas sytuacja. Jak ciekawie spędzić wolny czas? Tu propozycję ma Zielonogórski Ośrodek Kultury.

Miejscami, w których możemy odpocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza, są na przykład zielonogórskie parki. Zwłaszcza, jeśli są to parki odnowione, jak choćby ten w Zatoniu. Do odwiedzenia dziesięciu z nich zachęci gra miejska „Parkowe wierszyki”.

W każdym parku stanie słup. Na tym słupie znajdzie się wierszyk. Oprócz wierszyka będą również pytania i zadania – cztery na każdym słupie. Będą przeróżne, w zależności od tego, jaki jest wierszyk. Jeżeli to będzie na przykład wierszyk o żabie, to może trzeba będzie poskakać wokół słupa, może będzie trzeba coś znaleźć, coś zrobić w domu. Po tygodniu jedna z tych plansz z pytaniami będzie zmieniana i będą kolejne cztery pytania.

Zagadki znajdziemy m.in. na Wagmostawie, w Dolinie Gęśnika, w Starym Kisielinie i Przylepie. Zabawa rozpocznie się 5 stycznia i potrwa do końca ferii, 17 stycznia.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00