ZIELONA GÓRA:

Co dalej z budową Lubuskiego Centrum Onkologii?

Budowa Lubuskiego Centrum Onkologii – to jedna z najważniejszych inwestycji nie tylko na ten rok, ale na najbliższy czas, do której przymierza się Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze. 

Placówka otrzymała “zielone światło” z ministerstwa zdrowia jeszcze w ub. roku. Środki w wysokości prawie ćwierć miliarda złotych zostały szpitalowi przyznane.  – Plany są bardzo ambitne – mówi prezes  dr Marek Działoszyński.

Duża inwestycja, bo obiekt na ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych. Dofinansowanie, które nam obiecano, bo umów jeszcze nie podpisaliśmy, to jest kwota 242 miliony złotych. Na plecach polikliniki chcemy postawić duży budynek, w którym umieścimy trzy kliniki: chirurga onkologiczna, torakochirurgia i otolaryngologia. 

Szpital chce być przygotowany pod względem proceduralnym jak najszybciej do tej inwestycji tak, by realizacja mogła rozpocząć się dosłownie tuż po podpisaniu umów i oficjalnym przyznaniu środków finansowych.

Jesteśmy na etapie opracowania dokumentacji. Chcemy wyprzedzić czas, by ogłosić konkurs w ramach stowarzyszenia inżynierów i architektów. W jego ramach wyłonimy wstępny projekt, a jako bonus, który by wygrał, pojawiłaby się oferta zrobienia projektu.

Lubuskie Centrum Onkologii miałoby powstać do końca 2028 roku.

Zobacz więcej
Back to top button
0:00
0:00